| Material | 100% Acrylic |
|---|---|
| Yarn Type | Texturized |
| Pattern | Raw |
| Technics | RING SPUN |
| Feature | Anti Bacteria, Anti Pilling, Eco Friendly |
| Versatility | Suitable For Various Applications |
|---|---|
| Careinstructions | Hand Wash Or Gentle Machine Wash |
| Loading Port | Tianjin Or Qingdao Port |
| Technics | RING SPUN |
| Weight | Lightweight |
| Material | 100% Viscose |
|---|---|
| Yarn Type | Filament |
| Pattern | Raw |
| Technics | RING SPUN |
| Feature | Anti-Bacteria, Anti-pilling, Eco-Friendly, Moisture-Absorbent |
| Material | Nylon Carbon Fiber |
|---|---|
| Yarn Type | Filament |
| Pattern | Carbon Filament |
| Technics | RING SPUN |
| Feature | Anti-static, Eco-Friendly |
| Environmentalimpact | Biodegradable |
|---|---|
| Technics | RING SPUN |
| Weight | Lightweight |
| Strength | Medium |
| Yarn Count | 40s |
| Material | 100% Carbon Fiber |
|---|---|
| Yarn Type | Filament |
| Pattern | Raw |
| Technics | RING SPUN |
| Spec | 1K, 3K, 6K, 12K, 24K, 48K, Etc |
| Material | 100% Viscose |
|---|---|
| Yarn Type | Filament |
| Pattern | Raw |
| Technics | RING SPUN |
| Feature | Anti Bacteria, Anti Pilling, Eco Friendly, Moisture Absorbent |
| Special Features | Reflective |
|---|---|
| Shape | Thread |
| Backing Material | PET+reflective Powder |
| Width | 0.5mm-2mm Or Customized |
| Twist | 600tpm |
| Material | 100% Carbon Fiber |
|---|---|
| Yarn Type | Filament |
| Yarn Count | Nm50/2 |
| Technics | RING SPUN |
| Strength | 1200cN |
| Size | 350D |
|---|---|
| Material | Polyester + Reflective Material |
| Width | 0.25mm - 3mm Or Customized |
| Q'ty/roll | 4000meters/roll |
| Reflective Coefficient | R> 250 Cd/lx.m2 |