| Material | Polyester / Metallic |
|---|---|
| Yarn Type | Spun |
| Application | Weaving.knitting.hand Knitting.sewing.others |
| Yarn Count | 150D |
| Technics | Gassed |
| Material | Polyester / Metallic |
|---|---|
| Yarn Type | Ms-Type |
| Evenness | Suitable |
| Yarn Count | 75D |
| Strength | 70-140 |
| Fibertype | Regenerated Cellulose Fiber |
|---|---|
| Dyeability | Excellent Dye Affinity |
| Luster | Silky Sheen |
| Productname | Viscose Yarn |
| Style | Melange Yarn |
| Chemicalresistance | Resistant To Oils, Solvents, And Sweat |
|---|---|
| Origin | Manufactured In China |
| Productname | Spandex Yarn |
| Pattern | Dyed |
| Yarn Count | 32S + 40D |
| Elasticity | High Stretchability Up To 500% |
|---|---|
| Color | Available In Various Colors Including White, Black, And Custom Colors |
| Heatresistance | Good Heat Resistance Up To 150°C |
| Origin | Manufactured In China |
| Yarn Count | 32S + 40D |
| Material | 100% Acrylic |
|---|---|
| Yarn Type | Filament |
| Pattern | Dyed |
| Style | Melange Yarn |
| Technics | RING SPUN |
| Material | 100% Acrylic |
|---|---|
| Yarn Type | Filament |
| Pattern | Dyed |
| Style | Melange Yarn |
| Technics | RING SPUN |
| Type | Spandex Yarn |
|---|---|
| Material | Spandex / Nylon |
| Pattern | Dyed |
| Style | Melange Yarn |
| Technics | RING SPUN |
| Special Features | Tearable |
|---|---|
| Material | PET/Polyester |
| Width | 0.25mm - 3mm Or Customized |
| Certification | EN471 |
| Reflective Coefficient | R> 250 Cd/lx.m2 |
| Size | 350D |
|---|---|
| Material | Polyester + Reflective Material |
| Width | 0.25mm - 3mm Or Customized |
| Q'ty/roll | 4000meters/roll |
| Reflective Coefficient | R> 250 Cd/lx.m2 |