| 소재 | 폴리에스터/메탈릭 |
|---|---|
| 얀 유형 | 회전됩니다 |
| 적용 | Weaving.knitting.hand는 Knitting.sewing.others |
| 가닥 수 | 150디 |
| 기교 | 기체입니다 |
| Fibertype | Regenerated Cellulose Fiber |
|---|---|
| Dyeability | Excellent Dye Affinity |
| Luster | Silky Sheen |
| Productname | Viscose Yarn |
| Style | Melange Yarn |
| Chemicalresistance | Resistant To Oils, Solvents, And Sweat |
|---|---|
| Origin | Manufactured In China |
| Productname | Spandex Yarn |
| Pattern | Dyed |
| Yarn Count | 32S + 40D |
| Elasticity | High Stretchability Up To 500% |
|---|---|
| Color | Available In Various Colors Including White, Black, And Custom Colors |
| Heatresistance | Good Heat Resistance Up To 150°C |
| Origin | Manufactured In China |
| Yarn Count | 32S + 40D |
| 소재 | 100% 아크릴 |
|---|---|
| 얀 유형 | 필라멘트 |
| 패턴 | 염색됩니다 |
| 스타일 | 멜란지사 |
| 기교 | 링 스펀 |
| 소재 | 100% 아크릴 |
|---|---|
| 얀 유형 | 필라멘트 |
| 패턴 | 염색됩니다 |
| 스타일 | 멜란지사 |
| 기교 | 링 스펀 |
| 종류 | 스판덱스 가죽 |
|---|---|
| 소재 | 스판덱스 / 나일론 |
| 패턴 | 염색됩니다 |
| 스타일 | 멜란지사 |
| 기교 | 링 스펀 |
| 특별 특징 | 티레이블 |
|---|---|
| 소재 | Pet / 폴리에스테르 |
| 너비 | 0.25mm -3mm 또는 사용자 정의 |
| 인증 | EN471 |
| 반사 계수 | R> 250 CD/LX.M2 |
| 크기 | 350D |
|---|---|
| 소재 | 폴리 에스테르 + 반사 재료 |
| 너비 | 0.25mm -3mm 또는 사용자 정의 |
| q'ty/롤 | 4000 미터/롤 |
| 반사 계수 | R> 250 CD/LX.M2 |