| Materiaal | Polyester / Metaal |
|---|---|
| Type garen | gesponnen |
| Toepassing | Weaving.knitting.hand Knitting.sewing.others |
| Gewichtspercentage | 150D |
| Techniek | Vergast |
| Materiaal | Polyester / Metaal |
|---|---|
| Type garen | Ms-type |
| Evenheid | Geschikt |
| Gewichtspercentage | 75D |
| Sterkte | 70-140 |
| Fibertype | Regenerated Cellulose Fiber |
|---|---|
| Dyeability | Excellent Dye Affinity |
| Luster | Silky Sheen |
| Productname | Viscose Yarn |
| Style | Melange Yarn |
| Chemicalresistance | Resistant To Oils, Solvents, And Sweat |
|---|---|
| Origin | Manufactured In China |
| Productname | Spandex Yarn |
| Pattern | Dyed |
| Yarn Count | 32S + 40D |
| Elasticity | High Stretchability Up To 500% |
|---|---|
| Color | Available In Various Colors Including White, Black, And Custom Colors |
| Heatresistance | Good Heat Resistance Up To 150°C |
| Origin | Manufactured In China |
| Yarn Count | 32S + 40D |
| Materiaal | 100% acryl |
|---|---|
| Type garen | filamenten |
| Patroon | Geverfd |
| Stijl | Garens van de soort "melange" |
| Techniek | RING SPUN |
| Materiaal | 100% acryl |
|---|---|
| Type garen | filamenten |
| Patroon | Geverfd |
| Stijl | Garens van de soort "melange" |
| Techniek | RING SPUN |
| type | Garens van spandex |
|---|---|
| Materiaal | Spandex / Nylon |
| Patroon | Geverfd |
| Stijl | Garens van de soort "melange" |
| Techniek | RING SPUN |
| Bijzondere kenmerken | Tearable |
|---|---|
| Materiaal | Huisdier/Polyester |
| Breedte | 0.25mm - 3mm of op maat |
| Certificering | EN471 |
| Reflectieve coëfficiënt | R> 250 cd/lx.m2 |
| Grootte | 350D |
|---|---|
| Materiaal | Polyester + reflecterend materiaal |
| Breedte | 0.25mm - 3mm of op maat |
| Q'ty/roll | 4000 meter/rol |
| Reflectieve coëfficiënt | R> 250 cd/lx.m2 |