| Bahan | Poliester / logam |
|---|---|
| Jenis benang | Pintal |
| Aplikasi | Weaving.knitting.hand Knitting.sewing.others |
| Jumlah Benang | 150D |
| Teknik | Digas |
| Bahan | Poliester / logam |
|---|---|
| Jenis benang | Tipe ms |
| Keserasian | Sesuai |
| Jumlah Benang | 75D |
| Kekuatan | 70-140 |
| Fibertype | Regenerated Cellulose Fiber |
|---|---|
| Dyeability | Excellent Dye Affinity |
| Luster | Silky Sheen |
| Productname | Viscose Yarn |
| Style | Melange Yarn |
| Chemicalresistance | Resistant To Oils, Solvents, And Sweat |
|---|---|
| Origin | Manufactured In China |
| Productname | Spandex Yarn |
| Pattern | Dyed |
| Yarn Count | 32S + 40D |
| Elasticity | High Stretchability Up To 500% |
|---|---|
| Color | Available In Various Colors Including White, Black, And Custom Colors |
| Heatresistance | Good Heat Resistance Up To 150°C |
| Origin | Manufactured In China |
| Yarn Count | 32S + 40D |
| Bahan | 100% akrilik |
|---|---|
| Jenis benang | Filamen |
| Pola | Dicelup |
| Gaya | Benang Melange |
| Teknik | cincin berputar |
| Bahan | 100% akrilik |
|---|---|
| Jenis benang | Filamen |
| Pola | Dicelup |
| Gaya | Benang Melange |
| Teknik | cincin berputar |
| Jenis | Benang spandek |
|---|---|
| Bahan | Spandeks / Nilon |
| Pola | Dicelup |
| Gaya | Benang Melange |
| Teknik | cincin berputar |
| Fitur Khusus | Mudah robek |
|---|---|
| Bahan | Pet/Polyester |
| Lebar | 0.25mm - 3mm atau disesuaikan |
| Sertifikasi | EN471 |
| Koefisien Reflektif | R> 250 CD/LX.M2 |
| Ukuran | 350D |
|---|---|
| Bahan | Polyester + Bahan Reflektif |
| Lebar | 0.25mm - 3mm atau disesuaikan |
| Q'ty/roll | 4000 meter/roll |
| Koefisien Reflektif | R> 250 CD/LX.M2 |