| 材料 | ポリエステル / メタリック |
|---|---|
| 糸の種類 | 回った |
| 適用する | Weaving.knitting.hand Knitting.sewing.others |
| 糸数 | 150D |
| テクニック | ガスを供給される |
| Fibertype | Regenerated Cellulose Fiber |
|---|---|
| Dyeability | Excellent Dye Affinity |
| Luster | Silky Sheen |
| Productname | Viscose Yarn |
| Style | Melange Yarn |
| Chemicalresistance | Resistant To Oils, Solvents, And Sweat |
|---|---|
| Origin | Manufactured In China |
| Productname | Spandex Yarn |
| Pattern | Dyed |
| Yarn Count | 32S + 40D |
| Elasticity | High Stretchability Up To 500% |
|---|---|
| Color | Available In Various Colors Including White, Black, And Custom Colors |
| Heatresistance | Good Heat Resistance Up To 150°C |
| Origin | Manufactured In China |
| Yarn Count | 32S + 40D |
| 材料 | アクリル100% |
|---|---|
| 糸の種類 | 繊維 |
| パターン | 染め物 |
| スタイル | メランジェの糸 |
| テクニック | リングスパン |
| 材料 | アクリル100% |
|---|---|
| 糸の種類 | 繊維 |
| パターン | 染め物 |
| スタイル | メランジェの糸 |
| テクニック | リングスパン |
| タイプ | スパンデックス糸 |
|---|---|
| 材料 | スパンデックス/ナイロン |
| パターン | 染め物 |
| スタイル | メランジェの糸 |
| テクニック | リングスパン |
| 特別 な 特徴 | Tearable |
|---|---|
| 材料 | ペット/ポリエステル |
| 幅 | 0.25mm - 3mm またはカスタマイズ |
| 証明 | EN471 |
| 反射系数 | R> 250 cd/lx.m2 |
| サイズ | 350D |
|---|---|
| 材料 | ポリエステル + 反射性素材 |
| 幅 | 0.25mm - 3mm またはカスタマイズ |
| Q'ty/ロール | 4000m/ロール |
| 反射系数 | R> 250 cd/lx.m2 |